05.11.2011 Celý región

TAMPA BAY 5. novembra (WEBNOVINY) - Slovenský útočník Marián Hossa strelil v piatkovom stretnutí zámorskej hokejovej NHL gól po šikovnom nakorčuľovaní do ľavého kruhu a pridal asistenciu, ale jeho Chicago prehralo na ľade Tampy Bay 4:5 po predĺžení.

Všetkých osem gólov v riadnom hracom čase padlo v prostrednej tretine.

Tampa viedla 1:0 i 2:1, ale aj prehrávala 2:4. Slovenský útočník vyrovnal v 27. min na 2:2, pripísal si svoj siedmy presný zásah v sezóne.

O minútu neskôr asistoval pri góle Patricka Sharpa na 4:2 pre Chicago. Rozhodnutie priniesol v záverečnej minúte predĺženia skúsený Vincent Lecavalier. Svoj štvrtý kariérny hetrik dosiahol vo farbách "bleskov" talentovaný Steven Stamkos, ktorý sa v tejto sezóne dostal už na hranicu deviatich gólov.

Pozrite sa na krásnu akciu hráčov Blackhawks, ktorú ukončil Marián Hossa ukážkovým gólom.

Highlights zo zápasu

Tampa Bay - Chicago 5:4 po predĺžení (0:0, 4:4, 0:0 - 1:0)
Góly: 21. Stamkos (R. Malone, M.-A. Bergeron), 25. B. Connolly (St. Louis, Lecavalier), 32. Stamkos (Purcell), 40. Stamkos (St. Louis, R. Malone), 65. Lecavalier (St. Louis, M.-A. Bergeron) - 22. Sharp (J. Toews, P. Kane), 27. HOSSA (P. Kane, Montador), 28. Carcillo, 28. Sharp (P. Kane, HOSSA).